Skip to content
Orrefors x Björn Frantzén Punaviinilasi 107 cl 2 kpl:n pakkaus
-29%

Orrefors x Björn Frantzén Punaviinilasi 107 cl 2 kpl:n pakkaus

50.00 €70.00 €
Orrefors-merkin punaviinilasit kristallista punaviineille täydellisellä eksklusiivisella muotoilulla huippulaadussa.
Ilmainen toimitus
Varastossa
  • Ilmainen toimitus yli 79 €*
  • Nopeat ja joustavat toimitukset
  • Avoin palautusoikeus 30 päivän ajan
Kuvaus
Orrefors-merkin punaviinilasit kristallista punaviineille täydellisellä eksklusiivisella muotoilulla huippulaadussa.

Orrefors x Björn Frantzén -mallisto on kattava lasisarja, joka on valmistettu korkeimpien mahdollisten vaatimusten mukaisesti. Sarjan jokainen osa on suunniteltu yhteistyössä maailmankuulun keittiömestarin ja ravintoloitsijan Björn Frantzénin kanssa, ja joka esine täyttää poikkeukselliset vaatimukset sekä muodon että toiminnallisuuden osalta. Sarja kuvastaa Orreforsin ajatonta muotokieltä, ja se soveltuu täydellisesti viinielämyksen parantamiseen.

Tietoa Orrefors-merkkisestä punaviinilaseista


- Sopii kevyemmille punaviineille kuten Pinot Noir tai täyteläisemmille valkoisille viineille kuten Chardonnay.
- Osa Orrefors x Björn Frantzén -mallistoa.
- Alkuperäinen muotoilu vuodelta 2025.
- Tilavuus: 75 cl.
- Myydään 2 kpl pakkauksissa.

Punaviinilasien hoito-ohjeet
- Astianpesukoneen kestävä.
Tuotetiedot
  • Tuotenumero
    427120
  • Toimittajan tuotenumero
    6402818
  • Tuotemerkki
    Orrefors
  • Sarja
  • Rahtiluokka
    Small
  • Kappalemäärä pakkauksessa
    2
  • Konepesun kestävä
    Kyllä
  • Material
    Lasi, Kristallilasi
  • Mikroaaltouunin kestävä
    Ei
  • Uuninkestävä
    Ei
  • Valmistettu
    Slovakia
  • Väri
    Kirkas
  • Kapasiteetti
    107 cl
  • Korkeus
    23.5 cm
  • Leveys
    13 cm
Tuotemerkistä

Arvosana & Arvostelut

4,1

7 Arvostelut

Kokonaisarvosana

5
0
1
0
1
PäivämääräArvosana
Alexander S26-04-19
Arvostelu käännetty kieleltä norjan kieli.
Ulrica F26-04-05
Arvostelu käännetty kieleltä ruotsin kieli.
Kristin S26-03-10
Lasit ovat HYVIN isoja ja niistä voi helposti tulla epävakaita, jos niitä pitää kiinni pelkästään jalasta. Lasien reunat tuntuvat myös melko teräviltä, eivätkä ne ole kovin miellyttäviä juoda.
Arvostelu käännetty kieleltä ruotsin kieli.
Vastaus Royal Designilta26-03-11
Hei! Kiitos arvostelustasi. Olemme pahoillamme, etteivät lasit vastanneet odotuksiasi, ja arvostamme palautettasi. Hyvää päivänjatkoa! Ystävällisin terveisin, RoyalDesign

Lue lisää

  • Orrefors
  • Viinilasit
  • Lasit
  • Tarjoilu & Kattaus