Skip to content
Essence Samppanjalasi 21 cl 2 Kpl
-40%

Essence Samppanjalasi 21 cl 2 Kpl

25.00 €42.00 €
Iittalan klassiset Essence lasit ovat voittaneet useita suunnittelupalkintoja, ja niistä onkin muotoutunut yksi Iittalan tunnetuimmista, ja suosituimmista tuotteista.
Ilmainen toimitus
Varastossa
  • Ilmainen toimitus yli 79 €*
  • Nopeat ja joustavat toimitukset
  • Avoin kauppa 31.1.2026 saakka
Kuvaus
Essence Valkoviinilasit on suunnitellut tunnettu suunnittelija Alfredo Häberli ja lasit ovat voittaneet lukuisia suunnittelupalkintoja. Essance laseista onkin muotoutunut yksi Iittalan tunnetuimmista, ja suosituimmista tuotteista.

Essence lasien esteettisesti kaunis muotoilu, viehättää vuodesta toiseen minimalistisuudellaan ja sensuellilla ulkomuodollaan. Käytännölliset ja upeat lasit ovat pestävissä astianpesukoneessa. Lasit ovat kevyet, ja ne tuntuvat mukavalta kädessä. 

Tärkein asia viinilaseissa on kuitenkin miten lasi tuo esiin viinin maut ja aromit. Tämä on erityisesti otettu huomioon Essencen laseissa. 

Vierekkäin katettuina Essense lasit luovat silmää hivelevän tasapainon, sillä jokaisen lasin jalassa ja kannassa on käytetty samoja mittasuhteita.
Tuotetiedot
  • Tuotenumero
    4257
  • Toimittajan tuotenumero
    1008576
  • Tuotemerkki
    Iittala
  • Sarja
  • Suunnittelija
    Alfredo Häberli
  • Rahtiluokka
    Small
  • Kappalemäärä pakkauksessa
    2
  • Konepesun kestävä
    Kyllä
  • Materiaali
    Lasi
  • Väri
    Kirkas
  • Kapasiteetti
    21 cl
  • Korkeus
    23 cm
Tuotemerkistä
Iittalalle muotoilussa on kyse ihmisistä ja se on tapa katsoa tulevaisuuteen sekä kertoa tarinoita jatkuvasti muuttuvasti maailmasta. Iittala kerää jännittäviä, yllättäviä ja innoittavia puolia eri kulttuureista ja luo jotakin aivan omaperäistä ja oivaltavaa, jossa heidän perintönsä ja käsityönsä mahdollistavat leikikkään ja uskaliaan muotoilun.
IittalaIittala
Liittyvät tiedot

Royal Price

Tässä keräämme ajankohtaisia ​​tarjouksia kaikista kategorioistamme. Meiltä löydät kaiken mitä tarvitset kotiisi, todella hyvään hintaan!

Arvosana & Arvostelut

4,6

18 Arvostelut

Kokonaisarvosana

13
4
0
0
1
PäivämääräArvosana
Monica S25-12-06
Samppanjalaseista puuttuu Iittalan etiketti, joka takaa, etteivät ne ole käytettyjä tavaroita.
Arvostelu käännetty kieleltä ruotsin kieli.
Vastaus Royal Designilta25-12-09
Hei! Kiitos arviostasi. Olemme pahoillamme, etteivät lasit vastanneet odotuksiasi ja arvostamme palautettasi. Iittala on suunnitellut lasien suunnittelun uudelleen, joten tarra ei ole enää osa sitä. Hyvää päivänjatkoa! Ystävällisin terveisin, RoyalDesign
Ingrid25-12-03
Arvostelu käännetty kieleltä ruotsin kieli.
Eva G25-11-30
Arvostelu käännetty kieleltä ruotsin kieli.

Lue lisää

  • Iittala
  • Samppanjalasit
  • Lasit
  • Tarjoilu & Kattaus